parallax background

Masaldan Öte Melete

1 Mayıs 2017
Kusursuz Evcil
1 Mart 2017
Instagram'dan…
25 Mayıs 2017

"Kendi Mutlu Sonunu Yaz"


S anatçıların inzivaya çekildiği, saygın ama karanlık sırlar taşıyan sanat okuluna adını veren “Melete” üç Yunan perisinden birisidir: Aoide (şarkı), Mneme (hafıza) ve Melete (uygulama). Yani kardeşlerden en küçüğü.

Melete’nin, sanatçılara çalışmaları sırasında “ilham” verdiğine inanılır. Okulun kurucuları burayı yeni yetişmekte olan sanatçıların, dış dünyanın müdahalesinden uzakta, sadece sanatlarına odaklanabilecekleri bir yer olarak tasarlamıştır. Yazar Imogen ve dansçı kardeşi Marin, özel olarak seçildikleri Melete’de sanatı ve aşkı uzanabilecekleri kadar yakınlarında bulmuştur. Ancak kısa süre içinde okulda gözle görünenden fazlası olduğunu anlamaya başlarlar. Imogen çocukken hayalini kurduğu bir rüyayı yaşamaktadır. Ancak geçmişinden kaçmak ve gerçek arzusuna ulaşmak istiyorsa, korkunç bir bedel ödemek zorundadır...

„ Kat Howard olağanüstü bir genç yazar ve çok güçlü bir roman yazmış. Bu kitap aile olmayı, sanat için ödemeye hazır olduğumuz bedelleri, periler ülkesinin tuhaf müziğini ve insanı büyüleyen ortamını anlatıyor. ”

-Neil Gaiman- Amerikan Tanrıları’nın Yazarı-

 
M asallarda üvey annelerinin, küllerin içinde veya hayvanlarla ahırda yatırdığı kızlara özenirdim. Kaçıp kurtulabilen kızlara. Akıllı kızlar, cesur kızlar... Kaçabilen kızlar... Kaderlerini kendi seçen ve bunun için çabalayan kızlar... Evdeki bir öz anneyle nasıl o kadar cesur olunacağını bilemezdim...”

Başarıya ulaşmak için siz neleri feda ederdiniz? Hayallerinin de ötesinde büyük bir şöhrete kavuşması için, bir sanatçının en fazla ne kadar ödün vermesi gerekir?


„ Ruhunu şeytana satma fikri gibi, harika bir gelecek için nelerden vazgeçerdiniz? Çok severek okudum kitabı. Büyüler, periler, gizemli olaylar... Daha fazla anlatıp büyüyü bozmayayım. Imogen'in masallarını da çok seveceksiniz. Belki masallara bakışınız bile değişebilir. ”

-Mehtap ve Kitap Blog-

"MASALDAN ÖTE, MELETE" Ön Okuma

İlk 35 sayfasını Sitemizden Okumak veya İndirebilmek İçin Tıklayın

Kitabın Özellikleri

  • Özden Umut Akbaş çevirisi
  • Ali Çağan Uzman'ın özel kapak tasarımı
  • 380 Sayfa
  • Ciltli-Şömizli
  • 3.Hamur

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir