Instagram'dan…

Instagram'dan…
24 Eylül 2017
Instagram'dan…
24 Eylül 2017

Fotoğraf Açıklaması: #Repost @hilalinkitapguncesi
・・・
MASALDAN ÖTE, MELETE-KAT HOWARD|| KİTAP YORUMU:
Sanatla ilgilenen iki kardeşin on yıllık bir süreçten sonra Melete adlı sanat okulunda tekrar bir araya gelmesiyle başlıyor her şey. Imogen ve Marin geçmişinde acılar çekmiş iki kardeş, Melete’ye gelerek ikisi de kendilerine yeni bir yol çizmek istiyor. Kendini dış dünyadan soyutlamış bu sanat okulunda ilk başta her şey büyüleyici görünsede işin içine periler girdiğinde durum biraz değişiyor. Masaldan Öte, Melete kitabında Imogen ve Marin’in perili yolculuğuna ortak oluyoruz.

Söylemeliyim ki daha önce perilerin var olduğu bir kitap okumamıştım. Küçüklük masallarından ne kadar okuyup, duyduysam. Masaldan Öte, Melete ise perilere farklı bir bakış açısı getirmiş. Yazar perileri betimlerken ben de bir yandan hayal etmeye çalıştım. Bu okuma benim ve hayal gücüm için farklı, keyifli bir tecrübe oldu. Her okuduğumda “Acaba nasıl görünüyorlar?” ya da “Tüm bunları film olarak izlesek acaba nasıl olurdu?” diye düşünmekten kendimi alamadım. Yazarın dili de gayet yerindeydi. Ne ağdalı ne de basit bir dil.
Bu tarz kitaplarda en sevmediğim ve korktuğum şey ikinci bir kitap olması. Gereksiz yere ikinci bir kitap olmasını sevmiyorum. Bunun için kitabın sonuna kadar sabırsızlıkla bekledim. Ve tek kitapmış! Zaten olması gereken de buydu.
Kardeşler arasındaki dayanışmayı ve sanat uğruna feda edilebilecekleri güzel bir konuyla bize aktarmış yazar. Farklı bir kitap okumak istiyorsanız, buyurun sizi Melete’ye doğru alalım.

Bu arada unutmadan söylemeliyim ki kapak tasarımı muhteşem! Okumayanlar için görselitesi yüksek bir kapak olabilir fakat okuyanlar için oldukça anlamlı! Kuşlardan güllere, kum saati kolye ve hatta arkadaki yarım köprüye kadar her şey aynı. Kitabı resme dök deseler bu kadar olur. Yayınevini ve kapak tasarımcısını tekrardan tebrik etmek istiyorum.
Kitabı tavsiye ediyor ve yorumumu bitiriyorum. Bir okuyun bence 🙂

Keyifli okumalar!
@misiskitap #misiskitap #masaldanötemelete #kathoward #kitapyorumu

İnstagram’da görüntülemek için tıklayın ⇒

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir