Instagram'dan…

Instagram'dan…
25 Ekim 2018
Instagram'dan…
25 Ekim 2018

Fotoğraf Açıklaması: #Repost @mercuryofbooks with @get_repost
・・・
Güç | Naomi Alderman 💪 #mercuryorumluyor ~~~
Bu kitabı okurken ne kadar çok kıvrandığımı, bir türlü bitmediğini hikâyelerimden biliyor olabilirsiniz.😂 Tam da maratonda okuyordum ve akıcı olmamasıyla beraber sıkılmam o kadar çok merak ederek başlamama rağmen kitap hakkında olumsuz düşünmeme neden oldu.
Evet, başlar o kadar güzeldi ki, beğeneceğime neredeyse emindim! Ama kitap ilerledikçe karakterlerin saçmalaması, kitabın başında “Seçmek zorundaysam en sevdiğim karakter bu.” dediğim karakterleri tanıyamamam kitabın geri kalanına ön yargılı yaklaşmama sebebiyet verdi ve sonuna kadar süründüm. Ama yazar yine yapacağını yaptı ve sonlara doğru kitap yine harika oldu!
Bu kadar bahsettik, kitabın vermiş olduğu mesajın güzelliğini de söylemeden geçemeyeceğim! Bildiğiniz üzere kitap feminizimle ilgili daha çok. Bu konuya da oldukça duyarlı olan ben, kitaba birkaç postit yapıştırmadım değil.🙊 Eğer bu konuya ilgiliyseniz, oldukça ilgi çekici bir konuya sahip olan bu kitabı okumanızı isterim.😌
~~~
Ya güç kadınların elinde olsaydı? .
.
🌿 “Önemli olan ‘yapmaması gerektiği veya asla yapamayacağı’ değildi. Önemli olan ‘isterse yapabilecek’ olmasıydı. Acı verebilme gücü zenginlikti.”
.
. 🌿 “Ama bence… yani İngiltere’de kızlara ne öğrettiklerini biliyor musun? Nefes egzersizleri! Şaka yapmıyorum, lanet olasıca nefes almayı öğretiyorlar. Kendini kontrol et, onu kullanma, bir şey yapma, uslu ol ve kollarını kavuştur…” .
.
🌿 “Avcı olamazsanız, avlanan olursunuz. Hangisi olduğunuzu bilin ve ona göre davranın. Hayatınız buna bağlıdır.” ~~~
Kitaplarla kalın!🌞💙
#mercuryofbooks

İnstagram’da görüntülemek için tıklayın ⇒

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir