Instagram'dan…

Instagram'dan…
29 Mayıs 2018
Instagram'dan…
8 Haziran 2018

Fotoğraf Açıklaması: #Repost @siyahvemaviseverbookstagram
・・・
📚Kusursuz Evcil 📚
Herkese Merhaba 😊
Bugün size Kusursuz Evcil kitabından bahsedeceğim.
KONU:Yaşadıkları şehirde bir yasa çıkıyor.Bu yasa evcil adı altında insanlar yetiştirilip sonrasında zengin insanlara evcilleri satmalarına izni veriliyor.Bu kitap da bir evcilin başından geçenler anlatılıyor.Bu evcil 4 yıl boyunca eğitiliyor ve satışa çıkarıtılıyor.Evcilleri eğitirken piyon çalma vb. özellikler öğretmeye ve kusursuz eğitmeye çalışıyorlar ve onları numara ile adlandırıyorlar.Kitaptaki evcilin numarası sekiz.8 numaralı evcil bir milletvekiline satılıyor. Sonrasında milletvekili evcile Ella ismini veriyor. Ella’nın eve gelmesiyle hikaye başlıyor.
YORUM:Konuyu spoileri vermeden anlatmaya çalıştım.☺ Bu kitabı 2. kez  okudum.Konusu diğer kitaplardan daha farklı olduğu için beni cezbetti.Kitapta aşk da vardı ama bence asıl anlatmak istenenin özgürlük olduğunu düşünüyorum.Bütün insanların özgürlüğü…Bu yönden kitabı sevdim.Kitabın sonununu hiç öyle beklemiyordum.Kitabın sonu şaşırtıcı bitti.Asla böyle bir kitaptan böyle bir son beklemezdim.Bunları olumlu anlamda söylüyorum çünkü beni şaşırtan sonları severim.Zaten kitabı bitirdikten sonra sonlarını en az bir 5 defa tekrar okumuşumdur.Sonunda Penn’in (milletvekilinin oğlu) gözünden bazı sahneler var.Onları ben sevmedim ama yazarın kitabın sonunu öylece bitirdiği için Penn’in gözünden yazmak istediğini düşünüyorum ya da önceden planlamıştır,bilemiyorum.Tek beğenmediğim durum buydu.
ARKA KAPAK⬇
“ Kusursuz olmanın bir bedeli vardır…”
… Doğumundan itibaren zarif, ağırbaşlı ve her şeyin ötesinde “kusursuz” olmak üzere eğitilen bu “aile dostları” sahiplerinin evlerine lüks bir hayat yaşamaya hazır olarak giriyorlardı. Ella, bir milletvekilinin küçük kızının arkadaşı olarak geldiği yeni evinde, yakışıklı ve asi Penn ile karşılaşmayı beklemiyordu. Penn, kusursuz görünümünün altında yatan kızı görebilen tek kişiydi. Ona âşık olmak, Ella’nın bildiği her kuralı çiğnemesi anlamına geliyordu.

-E.Dilara
🌼💙♥☁📚😊
#kusursuzevcil #katejarvikbirch #kitapyorumu #bookstagram #book #kitap #siyahvemaviseverbookstagram

İnstagram’da görüntülemek için tıklayın ⇒

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir