Instagram'dan…

Instagram'dan…
1 Nisan 2018
Instagram'dan…
15 Nisan 2018

Fotoğraf Açıklaması: #Repost @sihirliokur
・・・
Güç
🎈
Ya GÜÇ kadınların elinde olsaydı?
💺
Şimdiye kadar gerçek olan her şeyi unutun çünkü bu kitapta tüm dengeler değişiyor! Birdenbire genç kızlarda olağanüstü bir şekilde kendini göstermeye başlayan güç, tüm kadınlarda tek tek ortaya çıkmaya başlar. Kapaktan da anlaşılacağı üzere gücün yönetimini parmaklarından yapıyorlar ve konuya gerçekten hayran kaldım. Fazlasıyla eleştirel bir kitaptı, deneme ya da benzer şekillerde yazılan eleştiri yazıları benim ilgimi çekmiyor. Romanlaştırıldığında ise konuyu asla unutmuyorum.
🎡
Size karakterlerden ya da onları sevip sevmediğimden bahsetmeyeceğim çünkü her şey çok karışık, ayrıca okumadan önce değerlendirmenize yön vermek istemem. Kimine göre iyiyken kimine göre bu kötü olabilir.
🎭
Yazarın anlatımı ve konuda ilerlemesi başlarda biraz sıkıcıydı, anlamakta zorlandım. Sonra işler sarpa sarmaya başladı, konunun arkeoloji bilimiyle desteklenen bazı öğelere sahip olduğunu öğrenince ise çok şaşırdım.
Fiziksel olarak kadın ve erkeğin farklı olduğunu biliyoruz, bu sadece fiziksel güç algısı artık öylesine iğrençleşti ki bazılarını gördükçe hayattan soğuyorum! Üstelik kadınlar da o saçma fikirleri destekliyor! Bu kitapta güç kadınlarda olsaydı neler olurdu diyerek bize gerçekleri göstermeye çalışıyor. Ne olursa olsun düzgün davranışın tarafındayım, insanca yaşamak varken bu davranışların dışında dolaşmayı istemiyorum, kimsenin o sınırları geçmesini de istemem. Yazarın bana bu düşüncelerimi tekrar hatırlatması ve kadınlarda da olsa gücün kullanımı açısından hiçbir değişikliğe uğramayacak olmasını farklı bir bakış açısından okuyucuya göstermesini çok sevdim. Kitap bittikten sonra siz de benim gibi rafta her gördüğünüzde oluşan düşüncelerinizi hatırlayacaksınız.

İnstagram’da görüntülemek için tıklayın ⇒

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir