Instagram'dan…

Instagram'dan…
4 Şubat 2018
Instagram'dan…
5 Şubat 2018

Fotoğraf Açıklaması: #Repost @nasilbirkitap
・・・
Güç’ü okudum bitirdim!
Üniversitedeyken, çizim ödevlerini hazırlardık ve saatlerce aynı şeye baktığımızdan artık hataları fark edemez olurduk. Ürün yamuk mu duruyor, perspektifinde bir sıkıntı mı var, o kapak o ürüne göre çok mu küçük görünüyor gibi hataları çizerken sürekli baktığımızdan gözümüz ‘normal’ kabul etmeye başlardı. Çizim hocam da şöyle derdi; çiziminizi alın, arada bir tepetaklak çevirerek bakın. Gözünüz, bakmaya alıştığı açıyı kaybedince yeni bir çizime bakıyor gibi olur ve bu sayede perspektifte vs yaptığınız bütün hatalar bir anda gözünüze çarpar.
Güç, tam da bu ‘tepetaklak’ çevirmeyi anlatan bir kitaptı bence. Baka baka normal kabul ettiğimiz hataları gözümüze sokan bir kitap. Ben ayrıca, hikaye kısmının birbiriyle mektuplaşan iki yazar ile çerçevelenmesini ve sanırım bunun Atwood’un Damızlık Kızın Öyküsü’ndeki profesörün konuşmasıyla çerçevelenmesine çakılan bir selam olmasını çok beğendim. Nasıl bir kitap? Kolay okunmayacak konuları, kolay okunur bir roman zarfında okuyucuya sunan; okunması gereken çok güzel bir kitap.
@misiskitap @naomi_alderman
.
.
.
.
.
.
.
.
.
#nasilbirkitap #power #books #bookstagram #kitap #neokusam #okumatavsiyesi #çizim #kitapkapagi #kitapsevgisi #okumaönerisi #okudumbitti #kitaplariyikivar #drawing

İnstagram’da görüntülemek için tıklayın ⇒

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir