Instagram'dan…

Instagram'dan…
9 Ocak 2018
Instagram'dan…
13 Ocak 2018

Fotoğraf Açıklaması: #Repost @kitapsokagii
・・・
Güç | #kitapyorumu
Kitapta diyor ki: Gücün şekli her zaman aynıdır. Bir ağaç gibi canlı olmasına, büyümesine, kendini tutabilmesine rağmen izdihamı ifade eder. Hangi yöne gideceği belirsizdir. Sadece kendi kurallarına uyar.
Ve bence gücün en yakın yoldaşlarından biri de hırstır.
Güç, kas çilesi adı verilen bir organ sayesinde kendi vücudunuzdan elektrik akımı verebilmenizdir. Ve o organ sadece kadınlarda vardır.
Önce aşağılanan, dövülen, tutsak edilen, bir şeylere zorlanan kadınlar erkeklerin elinden, fark ettikleri ve yeni yeni şekillenen güçleri sayesinde kurtulur. Başlarda kendilerini güç sayesinde korumaktadırlar.
Fakat bu güçten hoşlanmaya başlarlar. Zamanla güçlerinin neredeyse kölesi olurlar.
Arabistan ‘da kadınlar kralı devirir ve yeni bir yönetim anlayışı ortaya çıkar: ‘Her erkeğin bir kadın vasisi olmalıdır.’ Güçten sonra ortaya çıkan en hafif yasadan biri buydu bana göre.
Amerika kadınlardan oluşan bir ordu kurar.
Onca kadının arasında bile dikkat çeken bir güce sahip biri; Havva Ana peygamber olduğunu iddia edilmektedir.
Ve kadınlar, erkekleri taciz ve tecavüz etmeye sırf yapabildikleri ve erkek oldukları için onları öldürmeye başlar.
Ve gün gelir savaş kapıya dayanır. Çünkü üremek için çok fazla erkeğe gerek yoktur. Öyleyse dünya da niçin bu kadar erkeğin yaşamasına izin versinler ki?
Fakat kitapta bu düşüncenin geliştiği zaman görüyoruz ki kas çilesi nakli de mümkündür. Bir kadından alınan kas çilesi erkeğe de güç verebilmektedir.
Kitabı okurken bir kadın olarak çoğu erkeğin hak ettiğini düşünmeden edemesem de gücün de sadece güçsüze karşı değil güce sahip kişiye de ne derece zarar verebileceğini gördüm. Zira gücün verdiği hırs insanın kalbinde ki adaleti ve iyiliği kolayca gölgeleyebiliyor.
Elimden bırakamadığım, bir sonraki sayfaya merakla geçtiğim ve yer yer tüylerimi diken diken eden bir kitaptı Güç.
Etkileyiciydi.
#naomialderman#power
#tavsiyekitap
#instagram#reading#book#books#dasbuch#bookaholic#bibliophile#bookworm#booknerdigans#bookshelf#bookreader#igreads#bookalcoholic#okumakguzeldir#okumakayrıcalıktır#kitaplayasamak#kitap#like4like#bookstagramfeature#kitapsokagi#bookfeaturepage#livre

İnstagram’da görüntülemek için tıklayın ⇒

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir