Instagram'dan…

Instagram'dan…
6 Ocak 2018
Instagram'dan…
6 Ocak 2018

Fotoğraf Açıklaması: #Repost @hobbitinkitaplari ・・・
#kitapyorumu
“Ve çocukluğunuz daha farklı olsaydı, eğer büyürken hep bıçakların üzerinde yürüyor gibi hissetmeseydiniz,belki de kendi sesinizi hiç bulamazdınız. Eğer sözcüklerinizi yutmaya zorlanmasaydınız,belki de konuşmanın gücünü hiçbir zaman bu kadar güzel öğrenemezdiniz.”
?
4/5
?
Ayın ilk kitabı olmasına rağmen yoğunluktan dolayı yorumlayamadım. Bu kitabı Tüyap’ta Misis Kitap’ın standından hediye olarak almıştım ve aldığım günden beri de okumayı çok istiyordum. Kitap kalın olmasına rağmen bir günde bitirdim ,çünkü hem beni zorlamayan bir dili vardı hem de kitap akıcıydı.
Konu olarak iki kardeşi ele alan; onların arasındaki çekişmeleri, bağları anlatan kitapları okumayı seviyorum. Bu kitapta da biri balerin diğeri yazar olan iki kız kardeş üzerinden bir kurgu yürütülüyordu. Kız kardeşler arasında geçen kurgular okumayı sevdiğim gibi ana karakterlerinin yazar olduğu kurgular okumayı da seviyorum. Bu kitapta da ana  karakterlerden biri yazardı ve onun yazı yazarken çektiği zorlukları, kendine koyduğu hedefleri, hırsını kendimle bağdaştırdığım için kitabı okumak benim için daha da keyifli bir hal aldı.
Dediğim gibi kalın bir kitap olmasına rağmen akıcıydı ve okurken zorlanacağınızı düşünmüyorum. Zaten kurgu da bu zamana kadar okuduğum fantastik kitaplardan farklıydı.
Bir puan kırmamın nedeni de kitabın tam olarak beşte beşlik bir kitap olmaması idi. Tam olarak eksikliğin nerede olduğunu söyleyemesem de geriye dönüp baktığımda zaman kitabın eksikleri olduğunu görebiliyorum.
Bu kitaba kesinlikle bir şans vermenizi isterim, umarım siz de benim kadar beğenirsiniz.
Ayrıca bu kitabı bana hediye ettikleri için @misiskitap ‘a tekrardan teşekkür ederim.

İnstagram’da görüntülemek için tıklayın ⇒

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir